Kolejne spotkanie członków PTF Oddziału Wielkopolskiego

Posted on 7 marca 2019

W dniu 4 marca 2019 roku w Poznaniu odbyło się kolejne spotkanie Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii Oddziału Wielkopolskiego.  Wykład poprowadzony przez dr. Jarosława Ciechomskiego został poświęcony tematyce leczenia kompleksu barkowego z uwzględnieniem podejścia trzewno-nerwowo-naczyniowego.

Dr Jarosław Ciechomski to wybitny i ceniony osteopata z wieloletnim doświadczeniem. Jest członkiem wielu organizacji zawodowych, prekursorem pierwszych organizowanych w Polsce kursów Masażu tkanek głębokich, a także jedynym polskim międzynarodowym instruktorem metody Fascial Manipulation. W 2003 roku został odznaczony tytułami Międzynarodowego Terapeuty Manualnego: Metody Cyriax, Metody McKenzie, Metody Mulligan, Metody Proprioreceptive Neuromuscular Facilitation (PNF) Bad Nauhein w Niemczech oraz Międzynarodowego Terapeuty Orthopedic Medicine International.

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję poznać proces leczenia pacjentów z dolegliwościami stawu barkowego składający się między innymi z oceny napięcia powięziowego i zaburzeń lokalnych oraz etapu badania funkcjonalnego. Prelekcja nie tylko poruszała zagadnienia dotyczące sposobu przeprowadzenia szybkiej i skuteczniej terapii, ale przede wszystkim stanowiła źródło wiedzy o sztuce przywracania pacjenta do zdrowia oraz lepszego samopoczucia.

Wszystkim zgromadzonym dziękujemy za przybycie i już teraz mamy przyjemność zaprosić na kolejne spotkanie członków PTF Oddziału Wielkopolska, które odbędzie się 27 maja 2019 roku.