Konferencja „Sportowiec Amator” 11-12.01.2019

Posted on 25 stycznia 2019

W dniach 11-12.01 odbyła się Konferencja „Sportowiec Amator”, która miała miejsce w warszawskim Centrum Olimpijskim. Sympozjum poświęcone szeroko pojętej tematyce zdrowia zostało zorganizowane przez Centrum Chirurgii Specjalistycznej Ortopedika we współpracy z Komisją Medyczną PKOL. Dwudniowe wydarzenie zgromadziło około 400 specjalistów, w tym lekarzy, fizjoterapeutów, trenerów oraz sportowców z całego kraju.

Sympozjum rozpoczęło się prelekcją dr n. med. Andrzeja Mioduszewskiego, który poruszył tematykę aktywności fizycznej i procesów starzenia się. W pierwszy dzień uczestnicy mieli możliwość wysłuchania również wielu bogatych merytorycznie wystąpień odnoszących się do fizjoterapii i fizjoprofilaktyki, kobiet w sporcie oraz takich dziedzin aktywności fizycznej jak narciarstwo alpejskie, bieganie i triathlon.

Podczas sesji odbywających się drugiego dnia specjaliści omawiali tematy związane z dopingiem w sporcie amatorskim, suplementacją, a także ortopedią i wszelkimi uszkodzeniami ciała, z którymi zmagają się miłośnicy sportu. Po każdym bloku tematycznym zebrani uczestniczyli w dyskusjach stanowiących ważny element wymiany spostrzeżeń, cennej wiedzy oraz doświadczeń zawodowych.

Jak podkreślał jeden z organizatorów, dr n. med. Andrzej Mioduszewski, konferencja „Sportowiec Amator” to znakomita kopalnia inspiracji i przejaw otwarcia się dotychczas hermetycznych środowisk lekarzy, fizjoterapeutów, sportowców-amatorów i trenerów. Pomimo obszernej tematyki poruszanej podczas sympozjum, pojawiają się już plany odnośnie kolejnych zagadnień wpisujących się w program przyszłorocznej edycji.