PTF Oddział Wielkopolska na światowym kongresie WCPT 2019

Posted on 14 czerwca 2019

W dniach 10-13 maja w Genewie odbył się kolejny Kongres Fizjoterapii WCPT zrzeszający środowiska naukowców, badaczy, ekspertów i globalnych decydentów. Przewodnią ideą wydarzenia jest inspirowanie delegatów i zapewnienie warunków do poprawy ich rozwoju zawodowego.

Mamy przyjemność ogłosić, iż Polskie Towarzystwo Fizjoterapii Oddział Wielkopolski było reprezentowane przez dr. Mateusza W. Romanowskiego, który wraz z przedstawicielami zagranicznych krajów dzielił się wieloletnim doświadczeniem i zamiłowaniem do fizjoterapii. Wśród uczestników pojawiło się również wiele wybitnych postaci medycyny. Jedną z takich osób był Peter O’Sullivan, ceniony profesor fizjoterapii mięśniowo-szkieletowej w Curtin University w Australii.

Kongres WCPT to jedyny międzynarodowy głos fizjoterapii skupiający fizjoterapeutów z ponad 121 organizacji członkowskich. W tym roku około 5000 uczestników z całego świata spotkało się w Genewie w Szwajcarii na Kongresie WCPT 2019. Cieszymy się, że również przedstawiciele Polski mieli okazję współuczestniczyć w tak wyjątkowym i cennym merytorycznie wydarzeniu.